Druz İş Sağlığı Uzmanı | Antivirüs Yazılım Paketleri
Yazılım
Antivirüs Yazılım Paketleri

ESET NOD32 ANTİVİRÜS

ESET NOD32 Antivirus kullanıcılara virüs temizleme ve bilgisayarlarını kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruma konularında yardımcı olan başarılı bir antivirüs programıdır.

Bilgisayarınızı hem internet üzerinden gelecek saldırılara, hem de çevrimdışı saldırılara karşı korumak amacıyla geliştirilmiş bir antivirüs yazılımı olan ESET NOD32 Antivirus sahip olduğu gerçek zamanlı koruma sistemi sayesinde sisteminizi sürekli izler ve kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin sisteminizi etkilemesini beklemeden onları etkisiz hale getirir. ESET NOD32 Antivirus bu işi gerçekleştirmek için farklı bileşenlerinden yararlanıyor.

ESET NOD32 Antivirus'ün "Exploit Engelleyici" bileşeni Java gibi uygulamaların farklı kaynaklar tarafından ele geçirilerek güvenlik tehditleri oluşturmasını engeller. "Gelişmiş Bellek Tarayıcı" bileşeni ise kendini fakrlı yöntemlerle gizleyerek görünmez olmaya çalışan kötü amaçlı yazılımları tespit edebilmektedir. ESET NOD32 Antivirus'ün sunduğu gerçek zamanlı güvenlik kalkanı internet üzerinden indirdiğiniz dosyaları otomatik olarak tarar ve içerisinde zararlı kod varsa siz onları çalıştırmadan etkisiz hale getirir. ESET NOD32 Antivirus ile truva atlarını, rootkitleri, spyware ve solucan gibi kötü amaçlı yazılımları temizleyebilirsiniz. 


 

ESET NOD32 Antivirus hafif ve hızlı çalışmak için tasarlanmış bir güvenlik programı. Düşük kaynak kullanımına sahip olan yazılım bilgisayarınızda arkaplanda sessizce çalışabiliyor ve sisteminizde aynı anda farklı uygulamalar çalışırken performans düşüşüne sebep olmuyor.

ESET NOD32 Antivirus koruma sistemi sizi en yeni virüslere karşı koruyabilmek için bulut tabanlı bir sistem kullanıyor. Bulut tabanlı tarama sayesinde daha hızlı ve daha kesin bir kötü amaçlı yazılım koruması sağlanmakta. Bunun yanında ESET NOD32 Antivirus kişisel bilgilerinizin çalınmasını önlemek için kimlik avı korumasına da sahip.

Otomatik güncelleme özelliğine sahip olan ESET NOD32 Antivirus, küçük güncelleme paketleri sayesinde arkaplanda güncelleme yaparken internet bağlantınızı darboğaza sokmamakta.

ESET NOD32 Antivirus içerisinde güvenlik tehditlerini ortadan kaldıran bileşenlerin yanında oldukça kullanışlı ek araçlar da yer alıyor. ESET SysRecue aracı ile sisteminiz için bir kurtarma medyası oluşturabilirsiniz. Eğer bir dosyanın güvenli olup olmadığından emin değilseniz ESET NOD32 Antivirus kullanarak onu analiz için ESET virüs inceleme laboratuarlarına gönderebiliyorsunuz. ESET Social Media Scanner özelliği ise sosyal medya hesaplarınızı korumanıza yardımcı olmakta.

Eğer bilgisayarınız için kapsamlı bir güvenlik çözümü arıyorsanız ESET NOD32 Antivirus'ü tavsiye etmekteyiz.
 

KAYNAK: http://www.tamindir.com/eset-nod32-antivirus/

KASPERSKY INTERNET SECURITY

Kaspersky Internet Security, kullanıcılarının veri tehditlerine karşı korunması için kapsamı ve hepsi bir arada bir bilgisayar koruması sunar.

 
Bilgisayarınız, bilgisayarınızda depoladığınız fotoğraflar, şarkılar, belgeler, kişisel bilgiler ve bilgisayarınızın sizi Internet'te götürebileceği yerler değerlidir. Kimse bir bilgisayar güvenliği çözümü yapılandırmak ve bu çözümü sürekli olarak korumak için sonsuz saatler harcamak istemez. Ancak Internet'te önünüze çıkabilecek gittikçe karmaşık hale gelen tehditlere karşı güvende olduğunuzu bilmek istersiniz. Dolayısıyla dosyalarınızı ve kimliğinizi siber suçlulardan ve en yeni kötü amaçlı yazılım saldırılarından titizlikle koruyan bir güvenlik çözümüne sahip olduğunuzu bilmek büyük önem taşır.
 
 

INTERNET GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN GÜVENLİ VE KOLAY ÇÖZÜM

Kaspersky Internet Security arka planda çalışarak sizi, bilgisayarınızı ve çocuklarınızı en yeni ve gittikçe büyüyen tehditlere karşı korumak için daha fazlasını yapan güçlü koruma teknolojileri sunar. Birçok otomatik güvenlik özelliğine sahip olan Kaspersky Internet Security, bilgisayarınızın korunmasıyla ilgili zorlukları da yok eder. Böylece, birinci sınıf koruma almak için güvenlik uzmanı olmanız gerekmez.
 
Özellikler
 • Safe Money, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş için daha da güçlü güvenlik sağlar
 • Güvenli Klavye, klavyenizi kullanarak girdiğiniz kişisel verileri korur
 • System Watcher
 • Ebeveyn Denetimi
 • Yeni anti-spam modülü
 • Daha iyi kimlik hırsızlığı önleme
 • Otomatik Güvenlik Açıklarından Faydalanma Koruması
 • Bir dizi kullanım senaryosuyla ilişkili olarak bilgisayar performansında minimum etki
 • Optimize edilmiş anti-virüs veritabanları
 • Azaltılmış Pil Tüketimi
 • Kullanımı kolay arayüz
 • Sanal Klavyenin hızlı başlatılması
   
2014 Versiyonuyla;
 
Ekran kilitleyicilere karşı koruma özelliği eklendi. Belirleyeceğiniz bir klavye kısayolunu kullanarak ekran kilidini açabilirsiniz. Ekran kilitleyicilere karşı koruma özelliği, tehdidi algılar ve ortadan kaldırır. Ekran kilitleyiciler artık otomatik olarak izlenip işlemleri geri alınabilir.
 
Windows 8 işletim sisteminde, Bağlı Bekleme moduna geçildiğinde Kaspersky Anti-Virus etkinliği en aza indirebilir. Sınırlı Etkinlik modunda çalışıyorken, Kaspersky Anti-Virus tarama ve güncelleme görevlerini duraklatır. Bilgisayar Bağlı Bekleme modundan çıkınca, duraklatılmış tüm görevler otomatik olarak devam ettirilir.
 
Popüler web tarayıcılarının en yeni sürümleri artık desteklenmektedir: Koruma bileşenleri (Kaspersky Adres Danışmanı gibi) Mozilla Firefox 16.x, 17.x, 18.x, 19.x, 20.x, 21.x ve 22.x; Internet Explorer 8, 9 ve 10; Google Chrome 22.x, 23.x, 24.x, 25.x, 26.x ve 27.x sürümlerini desteklemektedir.
Arkadaşını Koru programına katılma seçeneği eklendi. Artık Kaspersky Anti-Virus bağlantısını arkadaşlarınızla paylaşarak bonus etkinleştirme kodları kazanabilirsiniz.
 
Kaspersky Anti-Virus yapılandırması basit hale getirilmiştir. Artık yapılandırma için sadece sık kullanılan uygulama ayarları sunuluyor.
Dolandırıcılık koruması artık daha güçlü: Dolandırıcılık koruması bileşeni geliştirildi ve güncellendi.
 
Koruma bileşenleri artık, kötüye kullanımları etkin bir şekilde tespit edebilen Kaspersky ZetaShield teknolojisini kullanıyor.
Daha hızlı uygulama performansı ve daha az bilgisayar kaynağı kullanımı.
Uygulamayı başlatmak için daha az süre gereklidir.
Grafik kullanıcı arayüzünün performansı artırıldı ve kullanıcı girişlerine verdiği yanıt hızlandırıldı.
Uygulama raporlaması geliştirildi. Raporlar artık sezgisel ve görseldir.
 

KAYNAK: http://www.gezginler.net/indir/kaspersky-internet-security.html