Druz İş Sağlığı Uzmanı | Antivirüs Uyarıları Hakkında
Yazılım
Antivirüs Uyarıları Hakkında
DruzOnline İSG Yazılımının indirilmesi ve kurulumu aşamasında bazı antivirüs yazılımları (Eset, Panda, Trend Micro vb.) dosyada zararlı içerik bulunduğuna dair uyarılarda bulunmakta ve indirmeyi, kurulumu kesebilmektedirler.

Bu uyarı, programın kurulum dosyasının içinde aynı zamanda SQL Server kurulum dosyası bulunduğu için çıkmaktadır. Bahsedilen antivirüs yazılımları, DruzOnline İSG Yazılımı kurulum dosyası kendi içindeki bu SQL Server uygulamasını çalıştırmak istediği için bunu virüs tespit etmiş saymaktadır. Yoksa DruzOnline İSG Yazılımı kendi içerisinde kesinlikle zararlı içerik veya kod içermemektedir.

Bu uyarılardan kurtulmak için sadece dosyayı indirme ve kurma aşamasında olmak kaydıyla antivirüs yazılımınızı geçici olarak devredışı bırakmanız gerekmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra antivirüs yazılımınızı tekrar aktif edebilirsiniz.
 
Örnek Olarak ESET NOD 32 Antivirüsün nasıl devredışı bırakılacağı aşağıda anlatılmıştır.

Antivirüsünüzü devredışı bırakmadan DruzOnline'ın kurulum dosyasını çalıştırırsanız yukarıdaki gibi uyarılar alırsınız


Sistem saat - tarihinin bulunduğu sağ alt köşedeki ESET NOD32 Antivirüse ait simgeye sağ tıklayın ve listeden "Korumayı Duraklat"a tıklayın. Zaman aralığında "Yeniden Başlatıncaya Kadar"ı seçeneğini seçin ve Tamam'a tıklayın. Şimdi DruzOnline'ı kurmaya başlayabilirsiniz. 
  •  
  • ESET NOD32 harici bir antivirüs kullanıyorsanız devredışı bırakmak için bizimle temasa geçiniz.